امسال موکب «برای یک دوست» در مسیر پیاده روی اربعین، جهت پذیرایی و ارائه خدمات به کودکان و نوجوانان زائر اربعین حسینی راه اندازی شد و در روز های گذشته میزبان تعداد زیادی از نوجوانان شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز اوج کودک و نوجوان، امسال موکب «برای یک دوست» در مسیر پیاده روی اربعین، جهت پذیرایی و ارائه خدمات به کودکان و نوجوانان زائر اربعین حسینی راه اندازی شد و در روز های گذشته میزبان تعداد زیادی از نوجوانان شد.

این موکب که دارای بخش های مختلفی است، با حضور نوجوانان حاضر در راهپیمایی از آنها می خواهد که برای یکی از نوجوانانی که به دلیل جنگ یا محرومیت امکان حضور در راهپیمایی اربعین را نداشته اند، هدیه ای ارسال کند.

در این غرفه که از بخش های مختلفی تشکیل شده است، نوجوانان با حضور در غرفه از امکانات سرگرم کننده آن استفاده می کنند و در پایان با کشیدن یک نقاشی و اهدای آن به یکی از نوجوانانی که تصویر و آلبوم آنها در غرفه موجود است، از غرفه خارج می شوند.

مرکز اوج کودک و نوجوان که پیشاپیش آدرس و راه ارتباطی با نوجوانانی که تصویرشان در آلبوم است را شکل داده، بعد از ایام اربعین این هدیه ها را برای آنها ارسال می کند تا یادگاری و خاطره ای باشد از راهپیمایی اربعین برای نوجوانانی که نتوانسته اند در این محفل حاضر شوند.