اولین شب مراسم شب‌های نورانی در میدان سعدالله جابری شهر حلب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز کودک و نوجوان اوج، اولین شب مراسم شب‌های  نورانی با حضور بیش از دو هزار نفر از شهروندان شهر حلب، در میدان سعدالله جابری این شهر برگزار گردید. این برنامه این برنامه از ساعت ۹ شب تا ساعت ۱۱ در قالب ۸ غرفه بازی برای کودکان و بعد از آن از ساعت ۱۱ الی ۱۲ و ۳۰ دقیقه نیمه شب برای دیگر همشهریان برگزار می شود. این برنامه فرهنگی و هنری به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر توسط موسسه اوج کودک و نوجوان و با همکاری موسسه فرهنگی و هنری مهاد و جبهه دفاع مردمی حلب(فِیلَق) برگزار می‌شود. این جشن بزرگ شامل برنامه‌های متنوعی خواهد بود و که از آن جمله می‌توان به برگزاری تئاتر، موسیقی سنتی و زنده و اجرای گروه سرود اشاره کرد.

به گزارش روابط عمومی برنامه شب‌های نورانی در افتتاحیه این برنامه یکی از شاعران جوان و حماسه‌سرای شهر حلب به شعر خوانی پرداخت. استاد سمیر طویل مجری مشهور سوری در ابتدای برنامه با یادآوری یاد شهدای مقاومت در حلب به تقدیر از خانواده‌های مقاوم شهر حلب پرداخت و به یاد شهدای مقاوم حلب و با سرود ملی سوریه مراسم آغاز شد.

 در مراسم افتتاحیه این جشن حضور شاعر مردمی، استفاده از موسیقی سنتی عربی، برگزاری تئاتر با موضوع مقاومت از جمله برنامه‌ها بود. حضور مهمانان ویژه از جمله، نماینده حزب بعث در حلب، مسئول تامین امنیت شهری، شهردار و برخی از علمای مسلمان و مسیحی شهر از جمله دیگر برنامه‌های افتتاحیه این جشن بزرگ بود.

در انتهای این گزارش آمده است در سال گذشته برنامه شب‌های  نورانی با عنوان الیالی الساطعه در ۵ استان کشور سوریه و در ۲۵ شب برگزار شده بود که این برنامه‌ها با استقبال بسیار خوب از طرف شهروندان سوری مواجه شد؛ گقتنی است این برنامه توسط مرکز اوج کودک و نوجوان سازمان هنری رسانه ای اوج و با همکاری مرکز فرهنگی و هنری مهاد در کشور سوریه برگزار می شود

دسته‌بندی‌ها: شب های نورانی حلب، لیالی الساطعه