شهری که مردم آن با زانو راه می رفتند

فیلمنامه «شهری که مردم آن با زانو راه می رفتند» توسط فاطمه موسی به رشته تحریر در آمد .

محمد صادق رحمانی پور مدیر خانه فیلم نامه کودک و نوجوان در گفتگو با روابط عمومی مرکز اوج کودک و نوجوان گفت: فیلم نامه اقتباسی «شهری که مردم آن با زانو راه می رفتند» با اقتباس از داستانی به همین نام از استاد محمد رضا سرشار به اتمام رسید .

وی گفت: داستان این فیلمنامه مربوط به شهری است که توسط جادوگری اداره می شود. جادوگر مردم را مجبور می کند بروی زانو های خود راه بروند و مردم این شهر یا همان بردگان جادوگر گرفتار اشرافی گری، مدگرایی و روزمرگی اقتصادی اند ، تا هنگامی که یک جهانگرد به شهر وارد میشود و سلسله اتفاقاتی را رقم می زند که داستان فیلم نامه را شکل می دهند.

رحمانی پور افزود: در نقشه موضوعی که خانه فیلمنامه کودک و نوجوان براساس آن نگارش متنها را در دستور کار خود قرار می دهد، ارتباط انسان با جامعه و حکومتها جایگاه ویژه ای دارد و تبیین اندیشه تقابل با حاکمیتی که به جای ترسیم مسیر رشد و تعالی مردم به مشغول سازی تفکرات به محتواهای نازل همچون اشراف گرایی و مُدگرایی می پردازد؛ از اهم موضوعات مورد توجه در خانه فیلم نامه کودک و نوجوان می باشد.

وی در پایان گفت: داستان «شهری که مردم آن با زانو راه می رفتند» به سفارش مرکز اوج کودک و نوجوان وارد دستور کار خانه فیلمنامه شد که پس از بررسی و کارشناسی های لازم، فیلمنامه آن توسط خانم فاطمه موسی نوشته شده است و به زودی تولید این اثر در قالب پویانمایی آغاز خواهد شد.

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *